NeW CiTY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NeW CiTY

öylesine doğduk böylesine yaşıyoruz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler)

YazarMesaj
dead_butterfly
S.W.A.T
S.W.A.T
dead_butterfly

Kadın Mesaj Sayısı : 43
Lakap : LP manyağı manyak :D

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Empty
MesajKonu: Amy Lynn Lee (Amy Hartzler)   Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 4:07 pm

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Evanescence---Amy--C10106559

Adı :Amy Lynn Lee (Amy Hartzler)
Dogum Tarihi: 13 Aralık 1981(83 olduğu konusunda da rivayetler var Cheesy bi çok sitede yazılan bio.larda değişik )
Dogum Yeri: Riverside,California -
Parkview Hastanesi
Burcu: Yay
Kardesleri: Erkek kardesi Robby, Carrie, Lori
Saç Rengi : Kahverengi
Göz Rengi: Mavi

En Çok Sevdigi 10 Albüm
1.Superunknown-SoundGarden
2.Dummy-Portishead
3.Under The Pink- Tori Amos
4.Ten- Pearl Jam
5.Cheap Thrills-Janis Joplin
6.Dangerous- Michael Jackson
7.Post- Bjork
8.The Nightmare Before Christmas Soundtrack
9.In Utero-Nirvana
10.Untouchables- Korn

En Çok Sevdigi 5 Bayan sarkici
1. Janis Joplin
2. Beth Gibbons of Portishead
3. Bjork
4. Carole King
5. Tori Amos

*Fallen albümünde en çok sevdigi sarki Going Under

*Amy adını 70'li yıllardaki "Amie" adlı sarkıdan almıs.

*Amy'nin hobileri resim yapmak ve günlük yazmak.

* Haziran 2007 de MuchMusic'in bir kaydı sırasında Lee, önceki gece nişanladığını söyledi. Ardından da eVThreads.com'da uzun süredir arkadaşı olan terapist John Hartzler'dan evlenme teklifi aldığını söyledi. Ayrca başka bir röportajında da Bring Me To Life ve Good Eough adlı şarkıları yazarken ondan ilham aldığını belirtti. İkili 6 Haziran 2007'de dünyaevine girdi ve Bahama adalarında balayı geçirdi. Evliliğinin ardından, yine eVthreads.com'a artık resmi olarak Bayan Hartzler olduğunu ifade etti

*Amy Lee,Narnia Günlükleri:Aslan,Cadı ve Dolap filminin müziklerini yapmak istedi. Fakat şarkılar hazırlandıktan sonra şarkılar, çok karanlık ve epik oldukları gerekçesiyle geri çevrildi. Bununla beraber film yapımcılarından gelen bir açıklamada hiç bir zaman bir Evanescence şarkısının filmin film müzikleri albümünde yer alması planlanmadığı ve Amy Lee'den hiçbir zaman film için şarkı bestelemesinin istenmediği söylendi.
Evanescence'ın The Open Door albümünde bazı şarkılarda, bu filmin müziklerinden parçalar olduğu söylendi. Fakat Amy Lee bunun gerçek olmadığını sadece Good Enough adlı parçada biraz bulunduğunu açıkladı.

Amy'den Sözler
Amy'den Evanescence hakkında açıklamalar

- "Ben'le Arkansas'ta bir yaz kampında tanıştık (Arkansas'a yeni taşınmıştık ve ailem arkadaş edinmem için beni kampa göndermeye kara vermişti). Bir gün spor salonunda kendi kendime piyano çalarken Ben gelip bana iltifat etti. Konuşmaya başladık ve neredeyse bütün zevklarimizin aynı olduğunu fark ettik. Şarkı söylediğimde ise ağzı açık kaldı; şoktan kurtulunca birlikte bir grup kurmamızı teklif etti ve işte !"

- "Kadın şarkıcıların ve aktrislerin birbirlerine saygı duyduklarını görünce çok gururlanıyorum çünkü onların kuvvetli olduklarını düşünüyorum. "

- "Müziğimizle bizi dinleyenlere sadece onların zaman zaman ümitsiliğe kapılmadıklarını ve melankolinin hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu iletmek istiyoruz."

- "Üzüntü, bazen muhteşemdir..."

- "Bir gün bana biri Evanescence'ı çok sevdiğini ve Nirvana'dan beri hiçbir grubun onu müziğiyle bu kadar etkilemediğini söyledi. Inanılmazdı !"

- "Başından beri bizimle birlikte olan müzisyenler sadece Ben ve benim yazdığımız müziği yorumlamamıza yardımcı oldular. Ve bunun değişmesi için hiç bir neden yok..."

- "Her zaman üzgün değilim ! Bir sürü kişi çok mutsuz bir tip olduğumu sanıyorlar halbuki, aksine, çok neşeliyimdir !"

- "Yazdığımız herşey kalbimizden geliyor, ve satıcılara ayak uydurmak için müziğimizi değiştirmemiz söz konusu değil !"

- "Birçoğunun bize uydurduğu 'gotik' kelimesini reddediyorum çünkü müziğimizin bu türle hiçbir alakası yok !"

- "'Evanescence' bir gaz gibi havada yok olan bir şeyi anlatan, çok güzel, çok gizemli ve bizim müziğimize tamamiyle uyan bir kelime."

*Birlikte Çalıştığı Kişiler & Gruplar =
David Hodges & Amy Lee - "Breathe" - The Summit Church: Summit Worship (2000)
David Hodges & Amy Lee - "Fall Into You" (2000, Yayınlanmadı)
Big Dismal & Amy Lee - "Missing You" - Believe (2003)
Seether & Amy Lee - "Broken" - Disclaimer II (2004) ve Punisher Film Müzikleri (2004)
Korn & Amy Lee - "Freak on a Leash" - MTV Unplugged: Korn (2007)

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) 10129407-10129410-slarge

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Normal_aim-interview-amy-lee-poster

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) 300px-Amy_Lee_-_Evanescence_07

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) 1211-amy-lee

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Amy-Lee-mm02

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Amylynnleefan_05adasdwn3 ordaki adam kocası Very Happy

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Normal_04 burda kocası daha net görünüyo.yakışıklı adammış, önceki sevgilisine göre çok daha yakışıklı hemde Very Happy

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Amy_lee_52

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Amylee71119hu

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) 015tf7

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) Amylee461pi1 amy ve eski sevgilisi (adını neydi yaa unuttum Very Happy)

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler) 3

Amy Lynn Lee (Amy Hartzler)
1 sayfadaki 1 sayfası